Історія бібліотеки:

Історія Висунської сільської бібліотеки розпочинається ще в 20-х роках. Восени 1920 року в селі відкрито 4 хати-читальні, а в наступні роки – ще 7. Для селян, що жадібно тягнулися до знань, читалися лекції на різні теми. А в серпні 1922 року створено першу сільську бібліотеку.

Перед Великою Вітчизняною війною в селі було декілька шкіл і колгоспів, і кожен з них мав свою бібліотеку. За діяльну агітаційну роботу під час посівної компанії бібліотеку артілі ім.Леніна нагороджено, а бібліотекаря премійовано екскурсією по країні.

Документів про роботу бібліотеки періоду війни не збереглося. Із спогадів старожилів відомо, що книги з бібліотек переховувались по будинках і передавались для читання з рук в руки.

Після визволення району від німецько-фашистських загарбників в березні 1944 року силами громадськості села сільську бібліотеку було відремонтовано. Жителі села і по цей час пам’ятають бібліотекаря Кирилову Катерину Степанівну, яка розпочала свою діяльність в тяжкі післявоєнні роки. Ця невеличка на зріст жінка була завжди з книгами в руках, які несла на ферми, бригади, майстерні. Катерина Юхимівна зуміла привити у людей повагу до книги, бібліотеки. Люди йшли до книгозбірні цілими сім’ями, несли в подарунок свої книги. За сумлінну працю Кирилова Катерина Степанівна неодноразово була нагороджена почесними грамотами.

У 60-х роках до послуг висунчанам кілька бібліотек, в яких налічується близько 20 тис. примірників книг. Так, наприклад, у 1966 році Висунська сільська бібліотека обслуговувала 736 читачів, книговидача становила 11070 примірників при планових показниках 10500. Працювала і пересувна бібліотека на тваринницькій фермі №2, читачами якої було 17 доярок, книговидача становила 110 примірників.

З 1976 у Висунській сільській бібліотеці працювала Кулик Любов Олександрівна, яка почала тут свою трудову діяльність одразу після закінчення вищого учбового закладу. Любов Олександрівна – досвідчений знавець своєї справи, все своє свідоме життя віддала роботі з книгою і з читачем. До цих пір в селі її всі поважають за мудрість і знання, за її живе слово до жителів села. За часів її роботи навчалися практичної роботи в бібліотеці молоді спеціалісти, бібліотекарі з усього району. Бібліотека посіла почесне звання «Бібліотека відмінної роботи» і постійно виборювала призові місця серед бібліотек району.

У 1977 році державні бібліотеки Березнегуватщини об’єднались в централізовану бібліотечну систему, до якої ввійшла і Висунська сільська бібліотека.
В 1978 році в с.Висунськ збудовано новий Будинок культури, на другому поверсі якого розмістилась Висунська сільська бібліотека. Всього в селі в цей час працювало 4 бібліотеки і їх книжковий фонд становив близько 30 тис. примірників. Працівниками бібліотек були: Кулик Л.О., Андрющенко Л.В., Шевцова В.І., Максименко Л.В.
В 80-х роках бібліотеки проводили роботу по очищенню книжкового фонду, вилучено політично-застарілу літературу. Внаслідок проведеної роботи книжковий фонд бібліотеки упорядковано, а його кількість зменшилась і становила більше 13 тис.примірників .

У липні 1990 р. на базі Висунської бібліотеки-філії проводилось заняття обласної загальної школи передового бібліотечного досвіду по роботі на допомогу сільськогосподарському виробництву за темою «Робота бібліотек по здійсненню екномічної реформи в сільському господарстві». Були присутні працівники бібліотек 10-ти районів області, директор обласної бібліотеки ім.О.Г.Гмирьова Н.Ф.Леонова, завідуючий сільськогосподарським відділом обласної бібліотеки М.І.Тютюн.

З 1995 року в бібліотеці працює Максименко Лілія Василівна, бібліотекар за фахом і за покликанням. В основі її роботи завжди лежить велика відповідальність перед читачем і турбота про найповніше задоволення читацьких запитів. В бібліотеці зразкова чистота, ідеальний порядок. Тематичні полиці, книжкові виставки зі смаком оформлені, привертають до себе увагу, допомагають вибрати потрібну книгу. На видному місці портрет Н.О.Стоян, Героя Соціалістичної Праці, кавалера Ордена Червоного Трудового Прапора, ордена Леніна. 19 листопада 2002 року рішенням виконавчого комітету сільської ради Висунській бібліотеці-філії присвоєно ім’я Героя Соціалістичної праці Н.О.Стоян.

Сьогодні Висунська бібліотека-філія – центр відродження та зберігання національної культури. З метою виховання почуття гордості і патріотизму за свою землю, формування у користувачів естетичного смаку у Висунській бібліотеці-філії створена «Бібліотека-світлиця». Пріоритетними напрямками «Бібліотеки-світлиці» є краєзнавча робота: вивчення історії рідного краю, збереження історії, місцевих традицій; збагачення та популяризація краєзнавчих фондів; заохочення населення різноманітними формами користування бібліотекою; співпраця з місцевою владою та організаціями. Висунська бібліотека-філія ретельно збирає і зберігає документи з питань історично-культурного життя, виступає ініціатором в збереженні предметів матеріального характеру (роботи народних умільців, предмети побуту, фотографії, які складають основу етнографічного куточка «Часточка батьківської хати» в бібліотеці- світлиці).

У 2009 році у Висунській бібліотеці-філії створено любительське об’єднання «Висунчаночка». Об’єднання – це місце дозвілля і спілкування для людей зі спільними інтересами, популяризація старовинних пісень, на які багате рідне село. «Висунчаночка» - улюбленці публіки не тільки в рідному селі, а й за його межами. Вони виступали з концертами в селах району, районному центрі, в м.Миколаєві. Висунська сільська рада на пошиття сценічних костюмів для членів любительського об’єднання виділила 2000 грн.

У 2011 році завдяки перемозі в ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» бібліотека отримала 2 безкоштовних інтернет-місця. В листопаді 2011 року в Висунській сільській бібліотеці відкрито «Центр вільного доступу до мережі Інтернет», користувачами якого вже стали більше 100 жителів села.

На початок 2012 року бібліотечний фонд Висунської бібліотеки-філії складає 5571 примірників книг, передплачено близько 10 назв періодичних видань. Сьогодні до послуг користувачів, а їх у бібліотеці 725 – 2 затишних кімнати з книжковим фондом на будь-який смак, різноманітними цікавими виставками книг, а також 2 комп’ютери, які підключено до мережі Інтернет.

Бібліотека постійно працює над формуванням книжкового фонду, який би відповідав запитам користувачів різних категорій і вікових груп; сприяє створенню добре поінформованого, розвиненого демократичного суспільства; допомагає людям реалізувати свої можливості у процесі навчання, набуття професії, самоосвіти і просто розв’язати різноманітні проблеми, що виникають у повсякденному житті за допомогою інформації.
Кiлькiсть переглядiв: 557