Історія бібліотеки:

Новоочаківська сільська бібліотека заснована в 1950 році. Павлов Данило Тихонович був першим бібліотекарем, це була культурна, досвідчена, доброзичлива людина. Завжди давав корисні поради своїм читачам, з легкістю підбирав книги відвідувачам. Кожен читач, що брав книги в бібліотеці, потім розповідав Данилу Тихоновичу зміст оповідання чи роману, він знаходив час вислухати кожного. Книжковий фонд на той час становив близько 3000 примірників, Данило Тихонович розставив все по своїх місцях. Проводились різні цікаві масові заходи.

На початку 60-х років був збудований новий Будинок культури, де була відведена кімната і для бібліотеки. Це була велика простора кімната на другому поверсі. То були часи, коли розвиток культури на селі швидко набирав обертів.

Бібліотечний фонд перевезли в нову бібліотеку. Данило Тихонович пішов на заслужений відпочинок і йому на зміну прийшла Канцуренко Марія Пилипівна – молода, енергійна, завзята до бібліотечної справи жінка. Вона швидко обладнала та розмістила все по своїх місцях і приступила до роботи. У бібліотеці проводилось багато різних заходів з дорослими і дітьми. Оформлялись книжкові виставки, тематичні полички. У бібліотеці був читальний зал, телевізор. Відвідувачі приходили переглянути газети та журнали, читали книги, чи й просто відпочивали, спілкувались між собою.

З кожним роком бібліотечний фонд збільшувався, застарілу та зношену літературу вилучали з фонду. У 70-ті роки книжковий фонд бібліотеки налічував близько 10000 прим., надходило близько 15 назв газет та журналів.

Роки йшли, «молода» бібліотека «дорослішала» та мужніла. Час від часу мінялися бібліотечні працівники, старші за віком поступались місцевим молодим спеціалістам. Хочеться назвати прізвище кожного бібліотекаря, який працював і доклав зусиль у її розвиток. Це Канцуренко М.П., Бажута Л.В., Калініченко О.Г., Озерова С.В., Максименко Л.В., Дудяк Г.О., Романчук Л.В., Веселина О.Ю., Добровольська А.О.

В 1977 році Новоочаківська сільська бібліотека ввійшла до складу Березнегуватської централізованої бібліотечної системи. З цього часу поповнення бібліотечних фондів, заробітна плата бібліотекаря і інші витрати проходять через бухгалтерію ЦБС.
В бібліотеці проводяться змістовні масові заходи, оформлюються книжкові виставки, які були естетичними і привабливими. Вони завжди вчасно поповнюються новинками літератури. Організовуються до бібліотеки екскурсії учнів шкіл, з ними проводяться бібліотечні уроки, бесіди, години народознавства, години історичної пам’яті. Співпрацює бібліотека зі школою, клубом, сільською радою.

У період, що настав з середини 90-х років, бібліотека пережила тяжкі часи: низька заробітна плата, скорочений робочий тиждень, неопалене приміщення взимку. Мале надходження літератури до бібліотеки спричинило незадоволення запитів читачів. Але все таки робота бібліотеки проводилась, про що свідчать проведені масові заходи, які ще й досі пам’ятаються: це і вистави за творами Т.Г.Шевченка, виступи з ляльковим театром (ляльки були привезені з районної бібліотеки для дітей).

У вересні 1999 року бібліотечний фонд тимчасово переведено в контору колгоспу на перший поверх, так як приміщення бібліотеки знаходилось в аварійному стані. На той час в бібліотеці працювала Калініченко О.Г., яка багато зусиль доклала для того, щоб зберегти книжкове багатство своєї бібліотеки. Книжковий фонд у цей період налічував 8342 примірники. Бібліотека обслуговувала 220 читачів, книговидача становила 2500 примірників.

У грудні 2003 року прийшла працювати в бібліотеку Добровольська А.О.. Через 4 роки знов постало найболючіше питання для бібліотекаря. Треба біло відремонтувати приміщення, підключити світло, опалення. Коштів на це не було. Іншого приміщення в с.Новоочаків теж не знайшлося. Так як на два населені пункти – с.Новоочаків та с.Петропавлівка – функціонувала одна сільська рада, було прийнято рішення орендувати кімнату для бібліотеки у Петропавлівській ЗОШ. Це питання було погоджено з районним відділом культури, районним відділом народної освіти, сільською радою та місцевими депутатами.
Вже 16 березня 2007 року бібліотека приймала у новому приміщенні своїх перших читачів.

Нині Новоочаківська бібліотека філія надає бібліотечні послуги жителям сіл Новоочаків та Петропавлівка. 505 читачів відвідують бібліеку, книговидача становить 8000 примірників, книжковий фонд налічує 4000 примірників.

З лютого 2009 року при бібліотеці успішно діє любительське об’єднання «Ліра», яке об’єднало всіх аматорів поетичного слова. Мета об’єднання – стати місцем дозвілля, відпочинку і спілкування любителів поезії, розвивати творче мислення і почуття, читацьку культуру та поетичні здібності, сприяти їхньому індивідуальному самовиявленню. Приємно зазначити, що голова ради любительського об’єднання Гончаров В.М. неодноразово був дипломантом Всеукраїнського фестивалю гумору і сатири ім.П.Глазового в м.Казанка.

Незважаючи на всі труднощі життя, колесо історії не стоїть на місці, продовжує працювати Новоочаківська бібліотека-філія, хоч у важких умовах, але йдуть люди до бібліотеки, а бібліотека – до людей. Будучи берегинею книжкових скарбів, бібліотека не зупиняється на досягнутому, старається йти в ногу з часом, керуючись принципом: «Завжди шукати щось нове, цікаве, бо тільки там, де є пошук, там є рух. А рух – це життя».
Кiлькiсть переглядiв: 466