Історія бібліотеки:

Читання – це вікно, через яке читачі бачать та впізнають світ та самих себе. А бібліотека – шлях до храму, який кожен будує в своїй душі, створюючи себе. Історія бібліотеки с.Маліївка сягає ще початку ХХ століття. Любов до читання, до книги селяни виявляли дуже давно. Ще в 1920 році було створено клуб селянської молоді і декілька хат-читалень.

Згідно звіту волосного відділу народної освіти від 28 березня 1921 року в с.Маліївка почала функціонувати сільська бібліотека і завідувала нею вчителька Мануйленко А.І.. На той час літератури було дуже мало. В основному книги були закуплені за добровільні пожертвування жителів села. Бібліотечний фонд становив понад 200 книг, кімната була невеличка. Посередині кімнати висів каганець для освітлення, стояв невеликий стіл, під стінами стояли дерев’яні лавки, люди все більше і більше цікавились літературою, мріяли про краще приміщення.

І ось уже в 1958 році збудовано новий Будинок культури, на другому поверсі якого і розмістилась сільська бібліотека. Приміщення бібліотеки було просторим, затишним. Книжковий фонд вміло розставлений на стелажах, розкриті книжкові виставки. Для дітей була облаштована дитяча кімната, де більш широко розкрито книжковий фонд для дітей. Завідувачкою бібліотеки на той час працювала Кириченко Т.С., бібліотекар за фахом і за покликанням. Багато сил і енергії приклала до роботи з книгою і бібліотека була одною з кращих в районі. На початку 70-х років рішенням райкому профсоюзу і відділу культури визначались бібліотеки відмінної роботи, серед яких була і Маліївська сільська бібліотека. На цей час бібліотека обслуговувала близько 500 читачів, книжковий фонд налічував 5182 примірники. Проводились різні масові заходи, читацькі конференції, усні журнали, вечори книги. Бібліотека була підшефна колгоспу, проводилися бесіди на фермі, в полі, на току, організовувались виступи з короткими концертами в полях.

В 1977 року Маліївська сільська бібліотека влилася в Березнегуватську централізовану бібліотечну систему, що дозволило значно поліпшити роботу закладу культури.
На кінець 80-х років Маліївська сільська бібліотека обслуговувала вже понад 600 жителів села, книжковий фонд становив 11967 примірників.

З 1980 року завідуючою сільською бібліотекою працює Матвієнко Наталя Олексіївна, яка намагається і надалі підтримувати престиж бібліотеки; успішно співпрацює зі школою, клубом, сільською радою. Сьогодні бібліотека намагається спрямовувати свою роботу на організацію дозвілля селян, їхнього спілкування та відпочинку, намагається створити затишок і комфорт. Для задоволення потреб старших читачів в бібліотеці працює любительське об’єднання «Золотий вік», яке є частим гостем будинку престарілих, який розташований на території с.Маліївка. З 2009 року бібліотека розташована в приміщені сільської ради.

У соціальній інфраструктурі села бібліотека посідає особливе місце. Вона на сьогодні є одним із найважливіших культурних центрів на селі. Щорічно відзначається День села, організаторами якого є місцева влада, бібліотека, будинок культури.

Бібліотека виховує у читачів шанобливе ставлення до національної гідності людини, її культури і мови, є центром відродження національних традицій, звичаїв, збереження історії нашого села.
Кiлькiсть переглядiв: 452