Історія бібліотеки:

Бібліотека у с.Калуга відкрита у 1961 році. Відкриття бібліотеки стало справжнім святом для жителів села. У вільний від роботи час поспішали колгоспники до сільської бібліотеки за улюбленою книгою, почитати газети та журнали, ознайомитись із літературними новинками, переглянути книжкові виставки літератури, відвідати змістовні масові заході.

Розміщувалась бібліотека в одному будинку разом з відділенням зв’язку та ощадкасою. До бібліотеки тягнулися дорослі і діти, адже там працювала надзвичайно добра, привітна, мудра жінка, пристрасний книголюб – Надія Артемівна Яковенко. Книжковий фонд бібліотеки на той час налічував близько 4,5 тис. примірників, відвідувало бібліотеку 300 жителів села.

В 50-х роках діяльність бібліотеки не обмежувалась тільки видачею книг. Влаштувались книжкові виставки, відкриті перегляди та бібліографічні огляди літератури, бібліотека популяризувала актуальні питання розвитку народного господарства, культури, науки і техніки.

З 1964 по 1983 рік бібліотека ще тричі міняла своє місцезнаходження, мінялись і працівники бібліотеки. Добрим словом хочеться згадати всіх, хто віддав рідній бібліотеці декілька років свого життя: Бойко Д.Ф., Довгопол Н.М., Якубенко Г.С., Татарова Т.Ю., Зелена Н.В.

В 1977 році Калузька сільська бібліотека ввійшла до Березнегуватської ЦБС на правах бібліотеки-філії.

Дні бібліотекаря Галини Семенівни Якубенко були заповнені щедрою працею, вона була активна і в громадській роботі. Хоча бібліотека була розміщена в ці роки (1978-1982 р.р.) в маленькій хатинці, та завжди там було чисто і затишно, книжковий фонд вміло розташований на стелажах, розкриті книжкові виставки. 70-ті роки були періодом побудови соціалізму, виховання трудящих та молодого підростаючого покоління в дусі трудящих, велася атеїстична пропаганда. Бібліотека активно пропагує твори класиків марксизму-ленінізму, літературу про космонавтів, радянський спосіб життя, ширилася пропаганда з’їздів КПРС. Галина Семенівна зберегла і розширила фонд бібліотеки. По міжбібліотечному абонементу, через внутрісистемний обмін виписувала рідкісні і цінні книги з різних бібліотек області, республіки. Особисто розносила книги інвалідам, хворим, людям похилого віку.
З 1982 року після закінчення Херсонського культосвітнього училища в бібліотеці працює Хвостенко С.Л., спочатку бібліотекарем на 0,5 ставки, а з 1983 року – завідуючою.

В 1986 році в селі збудовано новий Будинок культури, де на другому поверсі Казулькій бібліотеці-філії виділено 2 світлі, просторі кімнати. В цей час бібліотеку відвідувало більше 300 читачів, а книжковий фонд налічував 8095 примірників. Бібліотека була однією з кращих в районі, на її базі проводились заняття школи передового досвіду бібліотекарів району.

У кінці 90-х років намітився спад у зміцненні матеріально-технічної бази бібліотек. З 1997 рік по 2000 рік Калузька бібліотека-філія була передана на тимчасове утримання місцевого господарства.

Зараз Калузька бібліотека-філія є інформаційним, просвітницьким і культурним центром села, що має упорядкований фонд документів, головним завданням якого є забезпечення потреб користувачів бібліотеки.

Фонд бібліотеки становить 6573 примірники друкованих видань, обслуговується 520 читачів, з них 65 дітей; видається більше 8000 творів друку на рік. Бібліотека отримує 5 назв періодичних видань. Сьогодні бібліотека впроваджує нові форми і методи роботи з читачем, але все ж головним в діяльності книгозбірні є залучення до читання дітей та молоді, виховання в них любові до книги. Для розширення дитячого мислення і фантазії читачам пропонуються екскурсії в казку, ігри-вікторини, ерудит-лото. А читачі середнього та старшого віку із задоволенням беруть участь у конкурсах малюнків, на кращий вірш, казку. Дитячі роботи постійно експонуються на виставці «Умілі руки». Велика увага приділяється вихованню у підростаючого покоління любові та поваги до народних звичаїв і традицій, до історії рідного краю. Бібліотека здійснює інформаційно-бібліографічну роботу з обслуговування читачів. Село багате талантами, тому в Калузькій бібліотеці-філії вже 4 роки успішно діє любительське об’єднання «Джерело» ,яке стало місцем дозвілля і спілкування для любителів поезії.

Основна місія Калузької бібліотеки-філії сьогодні полягає в сприянні творчому розвитку особистості, наданні вільного доступу до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього, впроваджуючи інноваційні форми роботи. Серед функцій бібліотеки і забезпечення громади села інформацією щодо діяльності місцевих органів влади та самоврядування, екологічного стану району, соціальних та правових питань.

Тож, можна з впевненістю запевнити, що Калузька бібліотека є надійним пристанищем для книг і для людей, небайдужих до книг.
Кiлькiсть переглядiв: 541